• Çevrenizden, yazılı ve görsel basından, internetten veya başka kaynaklardan solucan gübresi kelimesini, solucan yetiştirip iyi paralar kazanıyor, solucan gübresi ile tarım verimini yüzde 50 artırdı ve bunlara benzer sözlerini duymuş olupta yaaaa solucan ne ki onun ne kadar gübresi olsun diye düşünenler için kısa bir şekilde solucan ve solucan gübresini anlatmak istedik.
  • Evet solucan ne ki, büyüklüğü nedir ki gübresi ne olacak diyebilirsiniz ama zaten üretimde 5, 10, 50, 100 değil onbinler, yüzbinler milyonlarla ifade edilen sayılarda solucanın yetiştirilip beslenmesiyle ortaya çıkıyor solucan gübresi.Uygun ortam şartları ve solucanlarımıza vereceğimiz gıdalarında nitelik ve çeşitlerine dikkat ettiğimizde, solucanlarımız üreme ve üretme konusunda gerçekten bize cömert davranırlar. Yani üremesi hızlı bir şekilde, üretmesi yani gübre vermeside muntazam olur.
  • Peki solucan gübresi nasıl elde edilir onuda kısaca anlatalım.
  • Solucanlarımız belirttiğimiz gibi uygun ortam şartlarında, yemeye müsait iştahlı varlıklardır.Basit mantıkla boş bir ekmek kasası düşünün. İçinde solucanlar yaşıyor ve kendisine verdiğimiz gıdaları yiyor. Peki yedikçe ne yapar hem dışkı üretir hemde yeni gıdalar arar. Peki gübre üretim aşamasında ne yapılıyor. İşte o ekmek kasasın altına solucanlar yerleştirilir ve yemeleri için onlara yiyecekleri verilir.
  • Şöyle yazıp biraz daha ayrıntılı anlatalım kasanın dibine solucanları koyduk.Üstüne 4 parmak kalınlığında solucan yemimizi serdik ve solucanlarımızın yemlerini yemesini bekliyoruz.Solucanlarımız yiyeceklerin bitirince, ortama yine 4 parmak kalınlığında yiyecek koyuyoruz alttaki yemi bitirip dışkılayan solucanlar bu sefer üstlerine konulan ikinci yem yığınına ulaşmak için üste çıkar ve böylece altta solucan gübresi üstte solucan yemi var olmuş olurSolucanlarımız ikinci katıda yiyince üçüncü katmanı sereriz.Ve bu döngü böyle devam eder, yemlerini yiyen solucanlar yeni yemler için üste çıkar ve alt kısımda kendi gübrelerini bırakır.
  • Gübre üreten solucanlar hem çoğalarak, hem üreyerek tabandan yukarı doğru mamasını yiye yiye çıkar ve böylece en basit anlatımla solucan gübresi üretimi gerçekleşmiş olur.Şimdi diyeceksiniz en üst seviyeye gelince ne olur solucanlar nereye gidecek, bu durumdada solucanlarımızı çeşitli yöntemlerle başka bir sandığa alırız ve üretmeyi diğer sandıkta devam ederiz
Diğer İlanlar
MARDİN SOLUCAN GÜBRESİ
sakarya karasu satılık solucan ve solucan gübresi
satılık solucan gübresi ve solucan sistemleri

Solucan ve Solucan Gübresi Üretimiyle İlgili Merak Edilenler

-
Tümü

İstatistikler

Sitemizde şuan, 53 Online Ziyaretçi
0 Online Üye
Bugün 11963, Toplamda 13392339 kez ziyaret edilmiştir.