• Solucan gübresi satın almak isteyenler; seracılar, fideciler, fidancılar, peyzaj şirketleri, meyve sebze üreticileri ve tabi ki %100 organik üretim yapanlar. Bunlara solucan gübresi satmanın anahtarı ise, kaliteli gübre sunmaktır. Kaliteli solucan gübresi ise kaliteli solucan maması ile elde edilir. Eğer çiftçiye ekonomik fayda sağlayan kaliteli bir ürün sunarsanız sizi asla geri çevirmez.
  • Günümüzde en etkili pazarlama stratejisi müşteri memnuniyetine odaklanmaktır. Eğer kalite açısından üreticiyi tatmin ederseniz sürdürülebilir müşteri kazanmak oldukça kolaydır. Çevrenizde gübre kullanmaya meyilli olan tüm üreticileri değerlendirmek sizin elinizde. Özellikle büyük çiftçiye gidip reklam amacıyla bir miktar numune vermek iyi bir pazarlama taktiğidir. Eğer ürettiğiniz solucan gübresi kalite açısından gerçekten tatmin edici ise zaten numune verdiğiniz çiftçiye ekonomik değer katacaktır. Bu durumda onu müşteri olarak kazanma ihtimaliniz çok yüksektir. Çiftçi ile doğrudan iletişim halinde olmak ve bol miktarda numune dağıtmak solucan gübresi satmak için iyi bir yoldur. Bedava dağıtacağınız solucan gübresini asla kayıp olarak görmeyin. Ürettiğiniz gübre kaliteli ise bu numuneler size sonraki yıllarda sizden sürekli solucan gübresi satın alacak onlarca müşteri kazandırır.
  • Eğer bu kadar girişken bir kişiliğe sahip değilseniz profesyonel bir pazarlama uzmanıyla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Solucan gübresi üretimi ülkemizde yükselen bir değer, çünkü buna ciddi ihtiyaç var. Henüz üretilen miktar ihtiyacın en fazla %5’lik kısmını karşılıyor.
  • Ülkemizin bir tarım ülkesi olduğu çok net. Bu sebeple pazar bulmakta sıkıntı yaşamanız imkansız. Ayrıca uygun şartlarda muhafaza edildiği zaman 3 yıl raf ömrü olan bir üründen bahsediyoruz. En büyük sorun ülkemizde çiftçilerin kazanmış olduğu alışkanlıklardan vazgeçirmek biraz zor, ancak devamlı kimyasal gübre kullanmanın topraklarımızın yıllar geçtikçe verimsizleştirdiği ve artık insanların o eski günlerdeki gibi güzel kokan meyve ve sebzelere özlem duyması ve organik tarımın son yıllarda giderek yaygınlaşması, aynı zamanda bu kullanılan gübrenin başta verim artışı olmak üzere birçok faydasının olması, bu iş için büyük avantaj olarak gözükmektedir. Ayrıca solucan gübresi üretimine doğrudan büyük işletme boyutunda direk başlamak isteyenler için Kosgeb aracılığıyla hibe destek alanların sayısının da arttığını duymaktayız
Diğer İlanlar
MARDİN SOLUCAN GÜBRESİ
sakarya karasu satılık solucan ve solucan gübresi
satılık solucan gübresi ve solucan sistemleri

Solucan ve Solucan Gübresi Üretimiyle İlgili Merak Edilenler

-
Tümü

İstatistikler

Sitemizde şuan, 36 Online Ziyaretçi
0 Online Üye
Bugün 80468, Toplamda 13503590 kez ziyaret edilmiştir.