• Solucanlar çift cinsiyetlidir (hermofrodit), ancak üremeleri için birbirleriyle çiftleşmeleri gerekir. Solucanlar ancak özel koza içinde, en uygun şartlarda 5-7 günde bir bıraktıkları yumurtalarla çoğalmaktadırlar.
  • Kozalar, elastik, oval şekilde limona benzer, yeni bırakılmış kozalar açık sarı renklidir, erginleştikçe kahverengiye dönüşürler. Marsol ‘un çapı 2-4 mm. Dir, her birinin içinde 1-21 adet yumurta vardır.
  • Kozadan çıkar çıkmaz yavruların uzunluğu 4-7 mm. Ve sanki ince iplik parçası gibidirler, ancak açık kırmızı renkteki sırt omurgalarıyla fark edilirler.
  • Kozadan çıktıklarında 1 mg. Olan yavrular hemen beslenmeye başlayarak 60 gün içinde 350-300 mg. Ağırlığa ulaşırlar. Cinsel erginliğe doğumdan 9-10 hafta sonra gelirler, 5-6 ay içinde ise ağırlıkları 1-2 grama çıkarak yetişkin hale gelirler.
  • Koza yapma (yumurtlama) zamanı yetişkin solucanlarda doğal, uygun yaz şartlarında 2,5-3 aydır. Mayıs başından temmuz sonuna kadar olan bu dönemde her solucan 18-26 koza bırakabilir. En iyi şartlarda kozalardaki yumurtalardan ortalama 3 yumurta yaşama şansı bulur.
Diğer İlanlar
ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ
MARDİN SOLUCAN GÜBRESİ
sakarya karasu satılık solucan ve solucan gübresi
satılık solucan gübresi ve solucan sistemleri

Solucan ve Solucan Gübresi Üretimiyle İlgili Merak Edilenler

-
Tümü

İstatistikler

Sitemizde şuan, 102 Online Ziyaretçi
0 Online Üye
Bugün 41883, Toplamda 18205493 kez ziyaret edilmiştir.